OSLAVY 90 LET OD ZALOŽENÍ SDH VŠENICE

V sobotu 31.10.2015 se uskutečnily oslavy 90 výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Všenice.

Program oslav byl zahájen ve 13 hodin slavnostní schůzí v místním kulturním zařízení. Přítomní zde byli seznámeni s historií a činností sboru a byla předána čestná uznání členům. Od Okresního sdružení v Rokycanech hasiči obdrželi medaili za příkladnou práci, kterou jim předal starosta okresního sdružení pan Miroslav Frost. Nechyběly ani zdravice pozvaných sborů Bušovice, Břasy, Kříše a Skomelno.
Při příležitosti položení věnce u pomníku padlých byl představen nový prapor SDH Všenice. Občané a hosté si mohli prohlédnout požární techniku pozvaných sborů i profesionálních hasičů a výstavku v hasičské zbrojnici.
Přítomné také zaujala ukázka zásahu historickou stříkačkou, kterou vlastní SDH Bušovice.
Vrcholem oslav byl reprezentační ples ve stylu filmu ,, Hoří, má panenko“ včetně soutěže o královnu krásy.

Representační ples natáčela i televize ZAK. Na reportáž se můžete podívat na následujícím videu. (Min 3.54)